Login

Uudised

< Tagasi
02.10.2013

Sellel nädalal alustab Arigatos KundaliniYoga

Tunnid toimuvad laupäeviti kl 11:00-12:30, juhedajaks Karis Ross.

“Nii, nagu kõik jõed voolavad ookeani, on kõikide joogaliikide eesmärgiks kundalini tõusmine. Mis on kundalini? See on inimese kogupotentsiaal.” Yogi Bhajan

Kundalini Jooga  on intensiivne ja dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikat, kehaasendeid, käteasendeid, mantraid ning meditatsioone. Kõik koos aitavad nad lahti hoida energia keskusi ning venitada meridiaane, mille kaudu energia voolab elunditesse. Samuti tasakaalustab näärmete, närvisüsteemi ja aju tööd. Harjutused mõjutavad ka lümfide, neerude ja näärmete tööd ning aitavad kehast mürke välja viia.

Mida Kundalini Jooga annab?

1.       Õpid tundma, kontrollima ja parimal moel kasutama oma keha. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja          paindlikumaks. Sinu füüsiline vorm paraneb, sest töötavad kõik lihasgrupid.


2.       Üldine tervislik seisund paraneb. Kundalini Jooga tegeleb immuunsüsteemi ja närvisüsteemi tugevdamisega; kogu organism puhastamise ja tasakaalustamisega.

3.       Stimuleerib kehavedelike ringlust.

4.       Puhastab kudesid.

5.       Koordinatsioon ja aju poolkeradevaheline töö paraneb.

6.       Muutud rahulikumaks. Õpid, kuidas keerulistes olukordades neutraalset meelt säilitada ja tasakaalu saavutada.

7.       Saad parema kontakti oma sügavama olemusega (tunnetuse, intuitsiooniga), mis aitab sul aru saada, kes sa oled jam is on su eesmärk elus.

8.       Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise “toota”

 

Eesmärk.
Kundalini jooga eesmärgiks on tõsta inimese teadlikkust oma keha ja meele võimete piiridest, saavutada teadvuse muutumine ja laienemine ning äratada ja rakendada meie kehas olemasolev energeetiline potentsiaal. See on tee elujõu algallika avastamiseni enda sees ning õpetus selle kasutamisest.

Lõppresultaat. 
Kundalini joogaga regulaarselt tegelev inimene tuleb paremini toime stressiga, on tugevama immuunsuse ning närvisüsteemiga, energiline ning heas füüsilises vormis.