Login

Technogym tipptasemel tehnoloogiaga seadmed Arigato spordiklubis

Technogym  tipptasemel tehnoloogiaga seadmed Arigato spordiklubis

Kardiopark sisaldab uusimaid Technogym seadmeid, mida allpool ka detailsemalt tutvustame.

Technogym-i uusimaid seadmeid on 5 tüüpi: Bike (püstiratas), Recline (seljatoega ratas), Synchro (elliptiline trenažöör), Vario (muutuva sammukujuga trenažöör) ning  Run (jooksurada).

Kõikidel seadmetel toimuvad põhiseadistused füüsiliselt nuppude/kangide kaudu, mis on tähistatud helekollase värviga.
Kõikidel seadmetel saab koormust seadistada lisaks ekraanile ka käsikutel asuvate juhtnuppude/kangide kaudu.
Kõikidel seadmetel saab pulsisagedust mõõta lisaks pulsivööle (nii tavaline 5khz pulsivöö, näiteks Polar t31 kui Bluetooth pulsivöö) ka käsipulsianduritelt.
Kõigil seadmetel on uusim, kaasaegseim ja suurimate võimalustega multimeedia platvorm Unity, mis toimib kui tahvelarvuti ning lisaks treeningandmete kuvamisele ning multimeedia kasutamisele võimaldab kasutajal hõlpsasti sisse logida isiklikule kontole, personaliseerida talle kuvatava sisu ning salvestada oma treeningandmed.
Unity platvorm võimaldab vaadata TV-d, kuulata tavalist ja netiraadiot, YouTube’i, treenida virtuaalsel maastikul, surfata veebis, mängida mänge.
Kõigil seadmetel on integreeritud veebikaamera (NB, ainult Artis seadmetel, kogu maailmas) ning  teha saab näiteks Skype-kõnesid. Sel juhul tuleb kasutada kõrvaklappe, kuhu on integreeritud mikrofon.
Lähenemine treeningutele ning tutvustamisele on kolmes raskusastmes – Start/Stop, Eesmärgipõhine (Aeg, Distants, Kalorid) ning  Spetsiifilised programmid.
Kõige lihtsam on alustada vajutades suurt rohelist Start nuppu ekraanil. Sel juhul stardib  vaikimisi ajalise eesmärgiga (15min, saab muuta) treening, mille algkoormus on minimaalne ning seadistatakse kasutaja poolt. Vajutades Pause, toimub treeningu peatamine, mida saab vastavalt kas jätkata (vaikimis paus on 60sek) või lõpetada (Stop).
Järgmine võimalus on valida eesmärgina kas aeg, distants või kalorid (suured ikoonid avalehel) ning teostada treening sellest lähtudes. Kasutaja saab sisestada ka isikliku kaalu (kalorite täpsemaks arvutamiseks) ning vanuse (maksimaalse pulsi täpsemaks arvutamiseks). Kaal ja vanus pole kohustuslikud sisestada, jättes selle valiku vahele on vaikimisi väärtusteks 30a ja 70kg.
Maksimaalne pulss arvestatakse vanusest põhimõttel 220-vanus (ehk 30a puhul 220-30=190). Kes teab täpselt oma maksimaalset pulssi, mis erineb keskmisest väärtusest, võib seda valemit arvesse võttes sisestada vastavalt kas suurema või väiksema vanuse.
Kui kasutaja on loginud sisse MyWellness kontole, siis võetakse nii vanus kui kaal automaatselt sealt.
Edasijõudnud tasemel on programmid jaotatud „trendikateks“ (On Trend), pulsipõhisteks (eeldavad pulsivöö kasutamist), edasijõudnuteks (valmis profiilid, astemetena spetsiifiliselt defineeritav treening) ning testideks.
CPR treening on mugav võimalus treenida soovitud pulsivahemikus nii, et seade kohandab koormuse ise ja automaatselt. Weight-loss võimaldab treenida spetsiaalselt kaalulangetamiseks sobivas pulsivahemikus, Training-zone aga kasutajale sobivalt kas kerge, keskmise või raske koormusega, nii et koormus seatakse taas automaatselt. Väga mugav sooritada jõukohast ning eesmärgipärast treeningut – seade teeb kõik ise vajaliku automaatselt ära!
Fitness test võimaldab erinevatel seadmetel sooritada ka algajale sobivat mõõduka koormusega ca 10min kestvat testi aeroobse võimekuse määramiseks. Tulemusena kuvatakse muu hulgas ka sobiv koormusaste seadmetel treenimiseks.
Maksimaalsed testid võimaldavad täpsemalt määrata kasutaja võimekust, toimuvad kuni kurnatuseni ja eeldavad head treenitust.
Army-testid on reeglina kindla distantsi (1.5 miili, 2miili, 3 miili) läbimine minimaalse aja jooksul.

Seadmetega seotud eripärad:
Run jooksurajal on jooksukiirusest sõltuv vedrustus (ainulaadne), mis teeb sellel liikumise meeldivamaks.
Run jooksurajal on  treeningprogramm Speed-shift ehk juhtkangilt kiiresti muudetav jooksukiirus, sobib näiteks intervalltreeningu tegemiseks, ainulaadne.
Synchro ellipsil on liikumise „teravas“ punktis rakendatud spetsiaalset soft-return tehnoloogiat, mis vähendab tunduvalt tekkivat kiirendust ning seeläbi koormust liigestele.